Dlaczego My
  1. ZAUFANIE
  2. WYSYŁKA W 24H!
  3. BEZPIECZEŃSTWO
  4. PREZENTY
  5. MAGAZYN

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Ostatnie posty

Witaminowe must know!

Witaminowe must know!

Jest ich dużo i wszystkie bardzo potrzebne! Wybierz odpowiednie dla siebie i odkryj cudowną moc witamin.

Przeczytaj więcej
DLACZEGO MY?

DLACZEGO MY?

Dlaczego sklep Siberica.com.pl?

Mamy co najmniej 10 powodów! 

Przeczytaj więcej

Posty blogu

Ciekawe artykułu o marce i kosmetykach
Sprawdź czy robisz to dobrze !

Sprawdź czy robisz to dobrze !

1308

Mamy ich pełne kuferki, pojemniki, szuflady i łazienkowe szafki. Na każdą okazję, wyjątkowe perełki, raz wypróbowane niewypały i nasze ulubione produkty.Mowa oczywiście o kosmetykach. Dziś kilka faktów dotyczących ich przechowywania- jak to robić by dłużej nam służyły i zachowały swoje właściwości.

Łazienka królestwo pielęgnacji - ale czy na pewno ? W każdym domu to wyjątkowe miejsce gdzie stajemy się piękniejsze, zrelaksowane, a nasze ciała dopieszczone.  Ale warunki w niej są zmienne i to niestety może powodować, że kosmetyki ulegają niszczeniu.  Spowodowane jest to bardzo dużą wilgotnością powietrza i ciepłem, które sprzyjają rozwojowi bakterii, a także wahaniami temperatury, nadmiernym działaniem kaloryferów i wszędzie osadzającą się parą wodną. Może to prowadzić do rozwarstwiania się kosmetyków, zmiany ich właściwości, zbrylania i ich rozpuszczania.

Więc co można trzymać w łazience? Produktami, które znoszą tak trudne warunki są to żele pod prysznic, mydła, szampony, odżywki do włosów,  produkty do mycia twarzy i niektóre balsamy do ciała. Trochę krótka ta lista prawda? W przypadku tych produktów szczególnie polecane są opakowania z pompką. Nie dość, że jest to wygodna aplikacja – to w dodatku ogranicza możliwości zabrudzenia ich, czy rozwoju bakterii.

Co w takim razie z kremem do twarzy? Z kosmetykami do malowania? A moje perfumy? Cóż niestety. jeśli Twoja łazienka nie jest dużym pomieszczeniem, gdzie panują względnie stałe warunki i jest tam okno lub sprawnie działająca wentylacja– nie powinnaś trzymać tam swoich kosmetyków. Kremy do twarzy, kosmetyki kolorowe, tusze do rzęs, oleje do włosów, szminki, kremy, podkłady, perfumy… sama znasz rozległość tej listy. Dla tych wszystkich produktów najlepiej znaleźć, zacienione, suche i względnie chłodne miejsce. Uwaga! Unikaj parapetów! Szczególnie jeśli przez okno świeci słońce. Większość z kosmetyków jest światłoczuła!

Ważną sprawą jest odpowiednie stawianie kosmetyków. Trzeba uważać by żaden z produktów nie wylewał się i nie brudził innych produktów. Najlepszą pozycją do ich składowania jest ta wyznaczonana opakowaniu. Wtedy mamy pewność, że są bezpieczne i  będą mogły długo nam służyć.

Kosmetyki w lodówce – czyli skąd się wziął mit o chłodnym traktowaniu naszych ulubionych produktów. Czy kiedykolwiek widziałaś na opakowaniu zalecenie by trzymać je w lodówce? Obawiam się, że nie. Wyjątek stanowić mogą bardzo specjalistyczne preparaty lub mające działanie kojące i zmniejszające np. obrzęki. Wiadomo dlaczego, niska temperatura tych produktów przynosi prawdziwa ulgę szczególnie w upalne dni. Dlatego drogie Panie, czy lakier do paznokci nie zasługuje na cieplejsze traktowanie?

Oczywiście kosmetyki to nie tylko same produkty ale też specjalne akcesoria do malowania, aplikowania, upiększania i poprawiania. Wszystkie te przyrządy, patyczki kosmetyczne, pędzle, a nawet płatki kosmetyczne powinny być bezwzględnie przechowywane w higienicznych, nie wilgotnych warunkach!  Należy czyścić je regularnie by móc je bezpiecznie stosować.

I na koniec najważniejsze! Jeśli zauważysz zamianę konsystencji, zapachu lub rozwarstwienie się produktu pomimo tego, że termin przydatności kosmetyku jeszcze nie upłynął wyrzuć go. Naprawdę nie warto ryzykować.