Maska do włosów Babuszki Agafii

Ostatnio bardzo dużo mówi się o nowym sposobie na pielęgnowanie włosów. Nie jest to już używanie zwykłych, dostępnych w drogeriach szamponów i odżywek, a bardziej świadomy wybór produktów do naszych kosmyków. Są to przede wszystkim produkty pozbawione silikonów i mocnych substancji myjących, które mogą wypłukiwać z włosów proteiny i inny budulce. Stawia się teraz na naturalną pielęgnację – w tym także na produkty do włosów marki Babuszka Agafia. 

Babuszka Agafia a specyfika kosmetyków marki

Kosmetyki marki Babuszka Agafia charakteryzują się przede wszystkim swoimi recepturami opracowanymi lata temu przez znaną i cenioną zielarkę Babuszkę Agafię. To ona stworzyła wiele specyfików dla naszej urody, które w dużej mierze oparte były na roślinach pochodzących z dziewiczych obszarów Rosji, w tym z Syberii. Dzięki temu, że są to naturalne składniki z rejonów nieskalanych cywilizacją, nie zawierają one w sobie substancji toksycznych. Dodatkowo produkty marki Babuszka Agafia pozbawione są wszelkich związków chemicznych, w tym konserwantów, barwników i perfum. Ich grafiki przypominają starodawne etykiety zielarskich produktów, nawiązujących do motywów florystycznych. Babuszka Agafia to marka, która dba również o komfort swoich klientek i klientów, stąd też kosmetyki zamknięte zostały albo w wygodnych słoiczkach, albo saszetkach, które można swobodnie zamknąć. Tak właśnie jest w przypadku produktów typu maski do włosów Babuszki Agafii. 

Maska do włosów Babuszka Agafia – czym się charakteryzuje?

Wracając do samej pielęgnacji włosów, o której wspomnieliśmy na początku naszego wpisu, maska do włosów Babuszka Agafia jest jedną z najpopularniejszych. Dzieje się tak, ponieważ zarówno jej drożdżowa wersja, jak i jajeczna są doskonałe do zmywania (emulgowania) oleju z włosów. Wiedzą to dobrze fanki olejowania włosów, które wiedzą, że kosmyki po nich są niesamowicie gładkie i sypkie. Jednak Babcia Agafia to nie tylko maski drożdżowe i jajeczne (zamknięte w słoiczkach o pojemności 300 ml), ale również inne wzmacniające maski. Przykładowo super silna maska stymulująca wzrost to również dzieło marki Babuszka Agafia. Zawiera w sobie olej cedrowy, wosk pszczeli oraz sok z aloesu, czyli idealny skład, by skutecznie wzmocnić zarówno cebulki włosowe, jak i same kosmyki. 

Jakie jeszcze posiadamy maski do włosów Babuszki Agafii?

Maski do włosów Babuszki Agafii to przede wszystkim wcześniej już wspomniane produkty, jednak nasz sklep internetowy w swoim asortymencie zawiera dużo więcej niezwykłych kosmetyków tej firmy. Jest to także staroałtajska maska-balsam do włosów, zawierająca takie komponenty jak olej z rokitnika ałtajskiego, papryczkę chili i aloes. Wartym uwagi jest również balsam na porost włosów. W swoim składzie posiada przede wszystkim wyciąg z igieł syberyjskiej sosny karłowatej oraz z korzenia łopianu, co doskonale stymuluje wzrost nowych kosmyków. Oczywiście jak zawsze cena masek do włosów od Babuszki Agafii jest rewelacyjna – niektóre z nich w dużej pojemności nie kosztują więcej niż kilkanaście złotych.