Natura Siberica- historia marki

15.1.2015

Marka Natura Siberica została stworzona w 2007 roku. Jest to pierwsza firma kosmetyków naturalnych w Rosji, której kosmetyki organiczne wykonywane są z dzikich ziół i roślin pochodzących z Syberii. Czystość formuł jest gwarantowana przez europejskie certyfikaty ECOCERT i ICEA. Ponadto w chwili obecnej Natura Siberica jest jedyną rosyjską firmą zatwierdzoną przez COSMOS standard AISBL.

Przy tworzeniu linii kosmetyków naturalnych, specjaliści Natura Siberica postanowili odwołać się do zasobów naturalnych Syberii oraz Dalekiego Wschodu, gdzie rezerwaty przyrody z ich unikalną florą pozostały dziewicze. Unikalny charakter Syberii został tworzony pod wpływem złożonych warunkach klimatycznych: gwałtowne zmiany temperatury, surowa zima (temperatura może spaść nawet do-57°C), gorące lato (do 35°C), silne wiatry. Dziko rosnące rośliny, które stale walczyły o swoje przetrwanie w tak surowym klimacie, posiadają potężny potencjał. Dla przykładu Cladonia Śnieżna pozostaje zielona pod śniegiem, nawet gdy temperatura spadnie poniżej -50°C, a Dziki Rokitnik ma najwyższe stężenie witamin i polifenoli na półkuli północnej (zawiera 15 razy więcej witaminy C niż pomarańcze)!

Kosmetyki Natura Siberica ujawniają potencjał wspomnianych roślin syberyjskich. W swoich produktach, marka używa roślin zebranych w naturalnych warunkach ich wzrostu. Ta metoda zbierania ziół nazywa jest „Dzikim Zbiorem” (Wild Harvesting). Taka sama metoda zbierania ziół, korzeni i owoców była praktykowana przez naszych przodków od tysięcy lat. Unikalnym charakterem ziół, które rosną w naturalnych warunkach (bez zewnętrznej stymulacji, a więc nie zawierają żadnych szkodliwych substancji) jest to, że takie rośliny zostały poddane naturalnej selekcji – tylko najbardziej wytrzymałe, silne, bogate w substancje odżywcze i składniki aktywne rośliny, są w stanie przetrwać.

Natura Siberica – to naturalne, roślinne, organiczne kosmetyki certyfikowane przez ECOCERT i ICEA oraz zatwierdzone przez COSMOS standard AISBL.

Dlaczego kosmetyki naturalne są dla nas ważne?

Kosmetyki naturalne są otrzymywane ze składników pochodzenia naturalnego i nie zawierają żadnych zanieczyszczeń mogących zagrażać zdrowiu ludzkiemu. Nie są testowane na zwierzętach. Bazują na składnikach roślinnych takich jak olejki eteryczne, czyste witaminy, ekstrakty ziołowe oraz oleje, których skuteczność była udowadniana przez wieki. Umiejętnie dobrane kombinacje ziół wywołują nie tylko efekt kosmetyczny, ale również pomagają leczyć choroby związane ze skórą głowy. Produkty naturalne – olejki, korzenie, owoce itd. dostarczają skórze również wiele istotnych składników odżywiających. Oleje niektórych roślin mogą przynieść fantastyczne rezultaty. Badania naukowe potwierdzają, że naturalne substancje są lepiej tolerowane przez skórę niż substancje syntetyczno-chemiczne.

 

Dzięki stosowaniu kosmetyków naturalnych:

● nadajemy skórze jędrność, elastyczność, świeży wygląd,

● opóźniamy proces starzenia skóry,

● skóra dzięki kosmetykom naturalnym samoistnie reguluje poziom produkcji tłuszczu, wyrównuje jego braki lub nadmiar i pobudza do samoregeneracji.

Pamiętajmy, że różnica pomiędzy preparatami naturalnymi a chemicznymi jest zasadnicza. Polega na tym, iż preparaty naturalne pobudzają i wspomagają skórę w jej naturalnych funkcjach fizjologicznych natomiast chemiczno-syntetyczne pracują za skórę zakłócając jej naturalny rytm i wyłączając ją z procesów odnowy oraz często zawierają składniki rakotwórcze.

 

Zalety kosmetyków Natura Siberica:

● wysoka aktywność dzikich roślin z Syberii i Dalekiego Wschodu,

● nowoczesne preparaty o najwyższej zawartości składników roślinnych nie spotykanych w innych częściach świata,

● jakość jest potwierdzona przez znak ECOCERT oraz ICEA dla kosmetyków organicznych.

W 2013 roku rozpoczęto budowę pierwszego ekologicznego gospodarstwa marki w Rosji, która ma certyfikat Europejskiego bio-średnia UE 834/0. Tam właśnie uprawiane są rzadkie rośliny syberyjskie. Farma prowadzona jest wspólnie z przedstawicielami ludów Syberii, którzy, jak nikt inny, znają specyfikę ich niezwykłej krainy. Pomagają nam także zebrać wszystkie dzikie zioła i rośliny które są potrzebne do produkcji kosmetyków Natura Siberica.

Konsumenci doceniają markę Natura Siberica i jej ekologiczne podejście, wydajność i jakość. Sądząc po liczbie wyznawców marki, która rośnie z każdym rokiem, jesteśmy na dobrej drodze. Otworzyliśmy sklepy w Tokio, Yokogama i Hong Kongu. Nasze produkty są bardzo popularne w Anglii, Niemczech, Francji, Chinach i wielu innych krajach.

 

Natura Siberica zdobyła wiele międzynarodowych nagród, a wśród nich:

● Najlepsze „zielone” kosmetyki, Cosmoprof 2012 w Bolonii, we Włoszech,

● Najlepsze produkty ekologiczne dla matek i dzieci 2013, Londyn, Wielka Brytania,

● Najlepszy produkt roku 2013 wg Allure Rosji, 2013,

● Zwycięzca w kategorii „Najlepszy Produkt Do Pielęgnacji Twarzy” przyznane przez Beauty Challenger Awards na targach Beyond Beauty w Paryżu.

Powrót do bloga