Ekologiczny Wybielacz - Odplamiacz, Sonett, 450 g

Ekologiczny Wybielacz - Odplamiacz, Sonett, 450 g
  • Ekologiczny Wybielacz - Odplamiacz, Sonett, 450 g

Ekologiczny Wybielacz - Odplamiacz, Sonett, 450 g

Wybielacz z czystym tlenem
-do wybielania tkanin białych,
-do usuwania plam i przebarwień z tkanin białych i o trwałych kolorach,
-do rozjaśniania tkanin pożółkłych i poszarzałych.
posiada certyfikat Vegan Society

SONETT
SON21

18,99 zł

- +

Produkt chwilowo niedostępny

Kupując ten produkt otrzymasz 19 punktów lojalnościowych

Zobacz jakie korzyści daje program lojalnościowy

Nowy produkt

Więcej informacji / Opinie

Wybielanie każdorazowo powoduje zużycie tkaniny. Dzieki temu, że proszki i płyny do prania Sonett nie mają w składzie wybielacza, można zapobiegać nadmiernemu zużyciu tkanin poprzez dodawanie wybielacza osobno – tylko wówczas, gdy jest to konieczne dla usunięcia plam lub wybielenia białych tkanin. Wybielanie tlenem przy użyciu nadwęglanu sodu jest najbardziej przyjaznym dla środowiska spsobem na wybielanie, poza wywieszaniem prania na słońcu.
Już podczas procesu prania i wybielania nadwęglan sodu rozpada się na sodę naturalną, wodę i tlen, dzięki czemu opuszcza pralkę w stanie nie wymagającym dalszego rozkładu, co oznacza, że procesy wybielania i rozkładu stanowią jeden i ten sam proces. Węglan sodu, będąc minerałem, nie wymaga dalszego rozkładu.
Odpowiedni do szamb i systemów filtrujących.

Produkt posiada certyfikaty: Vegan Society, EcoControl oraz Nature Care


Sposób użycia

Przy praniu w pralce skuteczny od 50 °C.

Ponieważ Wybielacz/Odplamiacz Sonett nie zawiera żadnych petrochemicznych substancji wybielających, przy praniu w pralce jest on skuteczny dopiero w temperaturach powyżej 50°C.  Podczas namaczania przez dłuższy czas, na przykład przez noc, środek ten jest skuteczny już od 30°C.

W pralce (na 4,5 kg prania) od 50°C

Odpowiedni do tkanin białych i kolorowych o trwałych barwach z bawełny, lnu, konopi  i  mieszanych. Nie nadaje się do wełny, jedwabiu, sztucznego jedwabiu i mikrofibry. Usuwa wszystkie dające się utlenić plamy, takie jak plamy po owocach, czerwonym winie, herbacie, kawie, trawie, krwi itp. Regularne użycie zapobiega szarzeniu tkanin. Ożywia tkaniny pożółkłe i poszarzałe.

Dozowanie w pralce

60 ml/60 g Wybielacza do przegródki na proszek w szufladce pralki – w cyklu prania głównego.

Namaczanie tkanin mocno zabrudzonych/tkanin przeznaczonych do prania w temperaturze do 40°C: 30 ml/30 g wybielacza Sonett na około 3 l ciepłej wody: włożyć pranie, dociążyć np. talerzem, aby prane tkaniny pozostawały cały czas w roztworze wybielającym. Pozostawić na noc. Następnie wyprać w pralce w zwykłej ilości proszku lub płynu Sonett.

W zmywarce

do usuwania uporczywych plam po herbacie/kawie:

1 łyżeczka (około 15 ml/15 g) do przegródki  razem  ze środkiem do zmywania.

UWAGA! Niebezpieczeństwo

  Zawiera węglan sodu, związek z nadtlenkiem wodoru. Działa szkodliwie po połknięciu. Powoduje poważne uszkodzenie oczu. W razie konieczności zasięgnięcia porady lekarza należy pokazać pojemnik lub etykietę. Chronić przed dziećmi. Stosować ochronę oczu. W przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ lub z lekarzem.

Skład

Nadwęglan sodu > 30%, (soda) węglan sodu 15–30%.

Pojemność

450 g

Klienci kupowali także: