Sól Lecznicza Karnalitowa z Morza Martwego, E-Fiore, 500g

Sól Lecznicza Karnalitowa z Morza Martwego, E-Fiore, 500g
  • Sól Lecznicza Karnalitowa z Morza Martwego, E-Fiore, 500g

Sól Lecznicza Karnalitowa z Morza Martwego, E-Fiore, 500g

Sól Karnalitowa
- Kąpiel na bóle reumatologiczne
- Usuwa zmęczenie, cellulit
- Wspomaga leczenie łuszczycy i egzemy
Nie zawiera: SLS, związków chemicznych

E-FIORE
EFIORE31

18,99 zł

- +

Kupując ten produkt otrzymasz 19 punktów lojalnościowych

Zobacz jakie korzyści daje program lojalnościowy

Nowy produkt

Więcej informacji / Opinie

Sól karnalitowa dzięki zawartości minerałów znana jest ze swoich dobroczynnych właściwości w leczeniu łuszczycy, egzemy, i innych problemów skórnych. Sól zawiera magnez, wapń, potas i wiele innych minerałów. Kąpiel w soli oczyszcza skórę z toksyn i wydala z niej szkodliwe substancje.
Sól nadaje się do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i z tendencjami do zapaleń.
Głównym związkiem w soli wapniowo magnezowej jest karnalit czyli uwodniony podwójny chlorek potasu i magnezu o wzorze chemicznym KCl • MgCl2 • 6H2O. Jego cechą charakterystyczną jest fakt, że sól ta sprawia wrażenie lekko wilgotnej, a czasami zdarza się że wydaje się być lekko oleista. Za takie wrażenie oleistości jest odpowiedzialny magnez – zawarty w dużej ilości w soli.

Sól wspomaga w walce z :

Trądzikiem
Dobroczynne składniki zawarte w soli przenikają w głąb skóry, normalizują proces wytwarzania łoju przez skórę. Kąpiel całego ciała:
rozpuść 250 g Soli z Morza Martwego w 1 litrze gorącej wody. Roztwór wlej do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 37 stopni (max).
Kąpiel powinna trwać 15 minut, po tym czasie należy spłukać całe ciało letnim prysznicem.

Łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry
Kąpiel powinna odbywać się 4 razy w tygodniu. Sól z Morza Martwego rozpuść w 1 litrze gorącej wody, następnie roztwór wlać do wanny z wodą o temp.max.37C. Chore miejsca należy masować delikatnie aby rozpuszczony roztwór szybciej przenikał do krwiobiegu wówczas działanie będzie szybsze i skuteczniejsze. Po kąpieli należy spłukać ciało lekko ciepłą wodą a następnie po chwili relaksu zastosować olej arganowy lub masło shea.
Schorzeniami stawów
Należy stosować kąpiel 3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie.

Kaszlem
Dzięki inhalacjom z soli uwalniamy drogi oddechowe od zalegającego śluzu. Napar można wdychać 2 razy dziennie

Cellulitem
Składniki soli przenikają w głąb tkanki podskórnej ułatwiając wyprowadzenie z niej zmagazynowanej tam wody. Przed kąpielą należy wykonać peeling, dzięki czemu usunięte zostaną martwe komórki a składniki mineralne zawarte w soli będą skuteczniej działać.
Przygotuj kąpiel solną na 15-20 minut. Woda nie powinna być gorąca! Po tym czasie dokładnie spłukać ciało zimną wodą, szczególnie miejsca objęte cellulitem.

Sposób użycia

Około 100-200 gr soli wsypać na pół wanny ciepłej wody, zanurzyć ciało na ok. 20 minut. Do kąpieli można dodać kilka kropli olejku eterycznego.

Skład INCI

Maris Sal (Dead Sea Salt)

Pojemność

500g

Klienci kupowali także: